Rezervace

Jak si mohu knihu rezervovat?

Přihlaste se do Souborného katalogu (na adrese aleph.muni.cz). Vyhledejte si požadovaný titul a klikněte na Právnickou fakultu. Po zobrazení jednotek dokumentu klikněte v levé části na odkaz „požadavek“. Nezapomeňte vyplnit datum, do kdy máte o dokument zájem. Rezervovat si můžete pouze publikace, kde jsou vypůjčeny všechny jednotky nebo jsou knihy umístěny ve skladu.

Jak poznám, že je kniha pro mne připravena a kde si ji mohu vyzvednout?

Při vrácení požadované knihy a vyřízení rezervace je odeslán informační e-mail s datem, do kdy je nutné knihu vyzvednout. Informace o stavu rezervací najdete i ve svém čtenářském kontu v kolonce „Požadavky na výpůjčky“.

Připravené rezervace jsou seřazeny abecedně podle příjmení čtenářů vedle výpůjčního pultu, kde je také předložíte k zaevidování.

Mohu zrušit rezervaci, když ji už nepotřebuji?

Ano, přihlaste se do Souborného katalogu, klikněte v menu na „Čtenářské konto“, pak na „Požadavky na výpůjčky“. Po zobrazení seznamu požadavků klikněte na podtržené číslo požadavku, který chcete zrušit, a rezervaci vymažte.

Pokud je kniha již připravena k vyzvednutí, odpovězte na e-mail informující o vyřízení rezervace, že o publikaci nemáte zájem.


RSS Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014