Výpůjčky

Kde a kdy si mohu vypůjčit knihy?

Knihy se půjčují po celou otevírací dobu knihovny od pondělí do pátku.

Pondělí - Čtvrtek  8.30 - 20.00

Pátek 8.30 - 17.00

Kolik mohu mít současně vypůjčených knih?

Studenti MU – 30 knih

Externisté – 10 knih

Na jak dlouho se knihy dají domů vypůjčit?

Výpůjční doba většiny absenčních výpůjček je 30 dní - s možností prodlužování, pokud nejsou rezervovány jiným uživatelem. Maximální doba prodlužované výpůjčky je 90 dní.

Knihy označené na přední straně jako „Krátkodobé“ se půjčují na 7 dní. Lze je postupně prodlužovat až na dobu 30 dní v případě, že si knihu nerezervoval jiný uživatel.

Jak si mohu výpůjčku prodloužit?

Přihlaste se do Souborného katalogu (na adrese www.aleph.muni.cz), v horní části menu klikněte na „Čtenářské konto“, pole „Výpůjčky“, zobrazí se seznam výpůjček, pak klikněte na podtržené číslo u titulu, který chcete prodloužit a zadejte pokyn k prodloužení. Prodloužit lze také všechny výpůjčky současně nebo prodloužit vybrané (horní část menu).

Proč mi výpůjčka nejde prodloužit?

Výpůjčku nelze prodloužit, pokud je dokument rezervován jiným uživatelem, pokud jste překročil/a výpůjční lhůtu, pokud jste vyčerpal/a maximální výpůjční dobu nebo pokud vypršela doba platnosti registrace. V takovém případě doporučujeme kontaktovat knihovnu.

Jak poznám knihy, které si nemohu půjčit domů?

V katalogu mají tyto publikace v kolonce „Status jednotky“ uvedeno „Prezenční“, „Prezenční sklad“ nebo „Prez. (sklad 3)“.

V knihovně se nachází ve studovnách 1 a 2 a jsou označeny červenou nebo modrou signaturou. Prezenční status mají také časopisy a noviny, závěrečné práce a tzv. starý fond (literatura cca do roku 1950).

Mohu si vypůjčit prezenční knihy přes noc nebo víkend?

Vypůjčit lze druhý a další prezenční exemplář knih ze studovny 1. Půjčují se pouze interním uživatelům nejdříve hodinu před uzavřením knihovny.

Je možné si vypůjčit publikace s lokací sklad?

Domů si můžete vypůjčit knihy, které mají status „Měsíční sklad“. Objednáte si je po přihlášení do Souborného katalogu MU a vyhledání záznamu požadované knihy. Následně kliknete na „Požadavek“ v přehledu jednotek. 

Jaké jsou poplatky za pozdní vrácení knih?

10 Kč / den/ týdenní výpůjčka (označena jako krátkodobá)

5 Kč / den / měsíční výpůjčka10 Kč / hodina / prezenční výpůjčka


RSS Webdesign: NETservis s.r.o. copyright © Masarykova univerzita 2014